Korzyści płynące z masażu

Już jeden masaż uwalnia napięcia, przynosi ukojenie i relaks, odżywia i wygładza skórę. W celu osiągania większych korzyści warto z masażu korzystać regularnie.

1. Na poziomie fizycznym masaże:

A

Eliminują napięcia

A

Ujędrniają ciało

A

Usprawniają krążenie krwi i limfy

A

Przyspieszają regenerację organizmu

A

Wygładzają skórę

A

Działają antycellulitowo

A

Zwiększają przemianę materii

A

Odmładzają

A

Dotleniają komórki

A

Działają detoksykująco

A

Wzmacniają odporność

A

Usprawniają pracę narządów i tkanek

Z masażu można korzystać kierując się ogólnym dobrostanem organizmu, lub skupiając się na konkretnym aspekcie. Jednak nawet, gdy kierujemy się konkretną potrzebą, masaż wpływa pozytywnie na cały organizm.

2. Na poziomie emocjonalnym masaże:

A

Relaksują

A

Koją zmysły

A

Poprawiają samopoczucie psychiczne

A

Uwalniają hormony szczęścia

A

Usprawniają przepływ energii

A

Pomagają uwolnić stłumione emocje i lęki

Masaż najczęściej przynosi ukojenie i radość, ale gdy podczas lub po masażu pojawią się inne emocje, również jest to bardzo pożądany efekt. Możemy bowiem uwolnić to co przez długi czas nosiliśmy w swoich ciałach i umysłach.

3. Na poziomie duchowym masaże:

A

Zwiększają radość życia

A

Dodają energii

A

Pomagają dotrzeć do siebie

A

Zwiększają jasność postrzegania świata

Masaż nie zastąpi uważności, tworzenia pozytywnych myśli, wiary i zaufania. Jednak masaż bardzo wspomaga ogólny dobrostan duchowy. Umożliwia uwolnienie starych emocji odłożonych w ciele, a tym samym przepracowania schematów, które już ci nie służą. Dodaje energii i entuzjazmu. Pomaga dostrzec, co jest dla Ciebie ważne.

FAQ – Pytania i odpowiedzi

Jak wygląda masaż?

W przypadku większości masaży całego ciała osoba masowana rozbiera się do fig/bokserek lub korzysta z dostępnej w studio bielizny jednorazowej. Masażysta podczas masażu używa ręcznika do okrycia części ciała na których w danym momencie nie pracuje oraz części intymnych. Najważniejszy jest Twój komfort. W przypadku kobiet istnieje możliwość skorzystania ze stanika jednorazowego. W przypadku masażów częściowych najczęściej wystarczy odkrycie jedynie górnej lub dolnej części ciała. Przed samym rozpoczęciem masażu masażysta myje ręce, przemywa twoje stopy ciepłym ręczniczkiem, po czym ponownie myje ręce i rozpoczyna masaż.

Czy w studiu masażu jest prysznic?

Studio masażu nie posiada prysznica, dla tego sugerujemy na masaż przyjść w luźnym ubraniu, któremu nie będzie przeszkadzać naoliwione ciało. Eleganckie i wieczorowe kreacje sugerujemy zostawić w domu.

Jak przygotować się do masażu?

W studiu znajdują się wszystkie niezbędne akcesoria. Na miejscu otrzymasz zdezynfekowane klapki wielokrotnego użytku. W przypadku gdy chcesz skorzystać z własnych klapek lub kapci, zabierz je ze sobą.

W studiu znajduje się mleczko do demakijażu i waciki, gdybyś przed masażem chciała przemyć twarz.

Zimą warto zabrać ze sobą okrycie głowy, gdyż po masażu możesz bardziej odczuwać zimno. W szczególności warto zabrać okrycie głowy w przypadku masażu głowy Shiroabhyanga, podczas którego głowa i włosy polewane są olejem.

Masaż całego ciała obejmuje ciało łącznie ze stopami (w większym lub mniejszym stopniu zależnie od rodzaju masażu). Przygotuj ciało tak, abyś czuła/czuł się komfortowo.

Czy używamy ajurwedyjskich olejków na ciepło?

Do większości masaży używamy ciepłych olejów naturalnych i mieszanek olejów do masaży ajurwedyjskich. Olejek przed masażem jest podgrzewany w kąpieli wodnej na świeczce. Ciepły olejek powoduje większe odczucie przyjemności, szybciej rozluźnia masowane miejsca oraz powoduje większą przyswajalność dobroczynnych substancji do organizmu.

Po powrocie do domu możesz wziąć prysznic, ale warto użyć jedynie ciepłej wody (bez mydła), aby delikatny film olejku pozostał na ciele.

Czy masaże odbywają się na podgrzewanym łóżku?

W przypadku masaży głęboko relaksacyjnych oraz takich, w których ciało szybko się wychładza, łóżko do masażu jest podgrzewane. W przypadku masaży bardziej energetycznych łóżko zachowuje temperaturę pokojową. Zależnie od preferencji osoby masowanej można zaprzestać podgrzewania łóżka, lub włączyć ogrzewanie.
Łóżka nie podgrzewamy w bardzo ciepłych okresach letnich.

Przeciwwskazania do masażu.

W większości przypadków masaż działa dobroczynnie. Jednak są sytuacje zdrowotne, które są przeciwwskazaniem do masażu.

Przeciwwskazania do masażu:

  • Nowotwory
  • Rozsiane i ropne zmiany skórne
  • Krwawienia/świeże rany
  • Świeże złamania
  • Hemofilia
  • Zakrzepowe zapalenie żył
  • Skaza naczyniowa
  • Nadciśnienie nieuregulowane lekami
  • Ostre stany zaplane
  • Choroby bakteryjne, wirusowe i pasożytnicze
  • Wysoka temperatura ciała
  • Ciąża
  • W przypadku żylaków – miejsce ich występowania jest masowane bardzo delikatnie lub wcale (w zależności od ich zaawansowania).
  • W przypadku cukrzycy lub innych chorób należy uzyskać opinię lekarza prowadzącego i na masaż przynieść zaświadczenie, że nie ma przeciwwskazań do masażu.
  • Masaż moze powodować bardziej obfite krwawienie miesiączkowe. W przypadku miesiączki, wybierz inny termin masażu. A jeśli to nie jest możliwe i wciąż chcesz z masażu skorzystać, poinformuj masażystę, który wykona delikatniejszy masaż.

Umów wizytę: 728-088-349